top of page

Jak si vybrat to správně životní pojištění?

Pojištění osob je důležitým způsobem, jak ochránit sebe a své blízké před finanční ztrátou v důsledku nečekaných událostí. Výběr může být pěkná divočina, protože možností je spousta. Zde je několik klíčových tipů pro výběr správných osobních pojistek a rozhodování, které doplňkové pojištění zvážit.Zapomeňte na srovnávače

Může se to tvářit hezky, zadáte pár dat a během několika sekund vám vyskočí porovnání 3 variant od různých společností. Nezapomeňte, že pojišťovny jsou obrovské instituce, které mají často různé srovnávače jako marketingový nástroj. To, že vám často vyjde nějaká konkrétní pojišťovna na prvním místě může být pouze odraz zaplacených peněz a ne kvality.

Zvolte si své priority

Sami byste si měli dopředu říci, co od pojištění očekáváte. Bohužel se často stává, že si klienty uzavřeli v minulosti "nějaké pojištění" a nyní žijí v iluzi, že jsou kvalitně krytí. Tohle může představovat do budoucna problém. Měli byste si jasně určit už na začátku se svým poradcem, jaké jsou vaše priority zajištění.


Nechte si poradit specialistou

Asi znáte ve svém okolí někoho, kdo pracuje ve financích. Nejspíš vám už pojistil auto, dům, nastavil penzijko a možná jste řešili i životní pojištění. Možná je na čase, zkusit si porovnat služby obecného finančního poradce versus specialisty na životní pojištění. To zásadní je, že specialista pojištění osob opravdu rozumí do detailu tomu, co klientům nabízí daná pojišťovna. Pravděpodobně vás upozorní na možná úskalí a řekne přesně jak konkrétní připojištění funguje.

Pojištění vždy konzultujte se specialistou na životní pojištění. Dostanete nejlepší péči a odbornost.

Je to jako s doktorem. Když jste nemocní, tak si rádi zajdete k vystudovanému praktickému lékaři. Ale pokud vám budou někdy muset dělat složitou operaci, tak budete více důvěřovat specialistovi, který má zaměření na konkrétní část. Byť oba budou lékaři. Životní pojištění je nejdůležitější ochrana vás a vašich blízkých a měli byste mu věnovat nejvíce pozornosti.


Zvolte poradce, kterému můžete důvěřovat

Doba, kdy se každý v 18 mohl rozhodnout, že bude ze dne na den pracovat v pojišťovně je pryč. Aktuálně musí mít všichni poradci licenci od ČNB a složené zkoušky odborné způsobilosti. To zvedá do jisté míry kvalitu na lidi pracující v tomto oboru. Bylo by však naivní si myslet, že se vám od každého poradce dostane potřebné péče. Vyberte si někoho, komu můžete důvěřovat, že danou práci dělá pro vaše blaho a ne pro získání zprostředkovatelské provize. A jak to poznáte? Zkuste doporučení a nebo si vyberte důvěryhodnou osobu na internetu.


Na poradci záleží více než na pojišťovně.

Nemusíte uzavřít první návrh

Pokud si nejste jistí tím, jaké řešení vám poradce nabízí, tak rozhodně nepodepisujte. Je dobré nechat si zpracovat alespoň dva návrhy řešení. Můžete poté porovnat pojistné podmínky i přístup poradce. Modelaci vašeho pojištění by vám poradce měl okomentovat a vysvětlit, proč navrhl řešení zrovna takto konkrétně.


Pokud by vás zajímalo, jakým způsobem pracuji já a lidi v mém týmu, tak se neváhejte objednat na konzultaci, kde vám přiblížím svůj postoj ke klientům. Těším se na viděnou.

42 zobrazení0 komentářů