top of page

Na jak dlouho pojištění sjednávat.

Pojištění by vždy mělo reflektovat aktuální situaci s projekcí do budoucna. Různá připojištění mohou mít význam na různá časová období. Pojištění se obvykle sjednává minimálně na 5 let a maximální vstupní věk mívají pojišťovny různý (60-75 let.)
V průběhu času se však mohou objevit různé zdravotní komplikace. Věk a zdravotní stav zájemce o pojištění jsou zásadními faktory, které ovlivňují cenu a výluky v pojistce.


Každý pojišťovací zprostředkovatel by vám měl doporučit pokrytí velkých rizik na co nejdelší domu a ideálně s možností navýšení částek bez zkoumání zdravotního stavu, tzv. s opcí.


Různé délky pojištění

Různá připojištění zase dává smysl mít nastavena do věku, kdy je podle statistik největší pravděpodobnost výskytu (úrazy, nemoci...). Invalidita se dost často nastavuje do věku 65, protože většina poradců počítá s tím, že v 65 bude klient žádat o starobní důchod a ten bude převyšovat částku invalidního. To nemusí být nutně pravda.


Vezměte v potaz aktuální zdravotní stav a věk, svůj rozpočet a plán do budoucna. Specialista na životní pojištění vám poradí s optimálním nastavením.

Investiční varianty pojištění s sebou nesou často poplatek, který se vztahuje na délku sjednané doby. To v praxi znamená, že v prvních letech jde většina vaší platby na krytí rizik a poplatků, ale reálně se nic neinvestuje. Zpravidla až někdy po 5 letech trvání pojistky se vám začne tvořit rezerva a peníze začnou pracovat ve váš prospěch.

Doba vašich závazků

Různé úvěrové asistence s klesajícími částkami se nastavují na dobu trvání závazku (hypotéku) a kopírují výši nesplacené částky. V praxi to znamená, že pokud nastane situace, na niž jste pojištěni, tak vám pojišťovna vyplatí celou částku na úhradu vašeho závazku a vy se nemusíte strachovat z nemožnosti splácet.


Časové intervaly se tedy vyplatí nastavit u různých připojištění různé a stojí za zvážení také pojistné částky.


Chcete si nechat udělat návrh řešení zdarma?

5 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše