top of page

Pojištění pro rodiče na rodičovské. Proč je nezbytné?

Rodiče, kteří zůstávají doma, hrají zásadní roli v péči a výchově svých dětí, ale často nemají takový potenciál výdělku jako pracující rodiče. Proto je důležité, aby rodiče, kteří zůstali doma, měli životní pojištění – aby ochránili své rodiny v případě jejich nečekané smrti.Scénářů, které mohou nastat je samozřejmě mnohem více a právě životní pojištění dokáže vykompenzovat finanční stránku různých dopadů. Řeč je například také o vážné nemoci nebo úrazu rodiče, který je v domácnosti a stará se o děti. Tím vzniknou jednak zvýšené náklady (léčba, přestavba bytu, kompenzační pomůcky atd.), ale také další náklady na zajištění péče o děti o handicapovaného rodiče.


Chůva, náhradní péče nebo rekonvalescence rodiče na rodičovské může být velmi značným zásahem do financí i času.

Hlavní zdroj peněz, což bývá zpravidla druhý rodič, pak pravděpodobně bude muset věnovat mnohem více času domácnosti, dětem a manželce/manželovi. To jsou situace, kterým se dá předcházet zajištěním dostatečné částky právě pro rodiče v domácnosti v rámci pojištění.


Slouží tedy zejména pro následující případy.

  1. Na pokrytí nákladů na pohřeb. Náklady na pohřeb mohou být drahé a životní pojištění může pomoci tyto výdaje pokrýt, aby na vaši rodinu nezůstalo břemeno jejich placení.

  2. Na splacení dluhů a hypoték. Životní pojištění může pomoci splatit nesplacené dluhy a hypotéky a zajistit, že vaší rodině nezůstanou finanční závazky, které nejsou schopni dostát.

  3. Poskytnutí finanční podpory na léčbu a rekonvalescenci. Životní pojištění může mít řadu připojištění od drobných výpadků z běžného režimu až po vážná onemocnění a invaliditu. Je potřeba pečlivě zvážit konkrétní připojištění.

  4. Na financování výdajů na vzdělávání. Pokud máte děti nebo plánujete mít děti v budoucnu, životní pojistka může pomoci financovat jejich výdaje na vzdělání a umožnit jim plnit si své sny bez finančních překážek.

Celkově je životní pojištění důležitým nástrojem pro rodiče žijící v domácnosti, jak ochránit své rodiny v případě jejich nečekané smrti, úrazu nebo onemocnění.


Je důležité pečlivě zvážit své potřeby v oblasti pojištění a vybrat si pojištění, které odpovídá vašim individuálním potřebám a rozpočtu.

Zvažte klidné spaní a jistotu zajištění oproti pár stovkám.

Doufám, že jej nikdy nebudete potřebovat, ale nečekejte, až bude příliš pozdě – zvažte koupi životního pojištění ještě dnes, abyste ochránili finanční budoucnost své rodiny.

21 zobrazení0 komentářů