top of page

Různé typy pojištění: Které je pro vás to pravé?

Pokud jde o výběr životního pojištění, existuje několik různých možností. Je důležité porozumět různým typům životního pojištění a tomu, jak fungují, abyste si mohli vybrat tu správnou pojistku pro své potřeby.
Pojištění je flexibilní produkt, který odráží potřeby ve všech životních situacích a kryje klienta proti různým rizikům. Klient si v rámci tohoto pojištění může vybrat čistě rizikové životní pojištění nebo investiční životní pojištění (běžně placené, jednorázově placené) pro tvorbu případné finanční rezervy, popřípadě čistě úrazové pojištění. U OneLife 2.0 od MetLife je automatickou součástí tohoto produktu bohatá nabídka 35 připojištění pro dospělé osoby a děti.


V současnosti má mnoho lidí sjednáno zastaralé pojištění, které kdysi řešili jako tzv. "úrazovku". Trend z dřívější doby byl zajistit drobné malé úrazy a zkrátka v pojistkách často chybí zajištění vážných situací jako je smrt, invalidita nebo závažné onemocnění.


1. Investiční životní pojištění

- Investiční životní pojištění má za cíl finanční zajištění rodiny pro případ neblahých událostí a zároveň vytvoření finanční rezervy, kterou obdržíte po uplynutí sjednané smluvní doby.

- Část pravidelné splátky investičního životního pojištění je využita na náklady spojené se zajištěním rizik a zbytek je investován.

- Výše výnosu však není garantována, neboť se jedná o investici.

- Investuje pojišťovna dle vašeho profilu investora (akcie, dluhopisy atd.)


2. Rizikové životní pojištění

- Rizikové životní pojištění umožňuje pojistit se proti velkému množství rizik.

- Základem je pojištění pro případ smrti, ale pojistit se lze i proti riziku úrazu, vážného onemocnění či invalidity.

- Jakmile vás pak postihne nějaká nehoda, pojišťovna vám, či v případě vaší smrti vašim blízkým, vyplatí pojistné plnění. Částku, která má pomoci překonat těžké období.

- Lze sjednat stejná připojištění jako u investiční varianty.


Kromě těchto dvou základních rozdělení lze ještě u různých pojišťoven sjednat různé modifikace. Čistě úrazová varianta nezahrnuje pojištění smrti.


Celkově bude správný typ životního pojištění pro vás záviset na vašich individuálních potřebách a finanční situaci. Při výběru pojistky je důležité vzít v úvahu faktory, jako je váš věk, zdraví, finanční cíle a potřeby vašich blízkých. Určitě se poraďte s kvalifikovaným životním pojištěním a nezapomeňte si také porovnat reference.


Nechte si poradit specialistou na pojištění osob / životní pojištění.

Pojišťovny mají obecně své produkty dosti podobné a konkurenceschopné, ale především volba poradce může hrát klíčovou roli v tom, aby pojištění bylo správně nastaveno a splnilo svou roli.


Pokud se chcete dozvědět, jak byste měli být správně pojištěni, neváhejte si rezervovat nezávaznou konzultaci zdarma. To je to nejmenší, co pro sebe a své blízké můžete udělat už teď.

40 zobrazení0 komentářů